dr n.med. Marcin Trzos

kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2001), jeszcze od studiów związany z Kliniką Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, gdzie w 2009 roku uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych. Rok wcześniej broni pracę doktorską na Wydziale Lekarskim UJ dotyczącą molekularnego podłoża zaburzeń rytmu serca. W 2015 roku uzyskuje specjalizację z kardiologii w Szpitalu Specjalistycznym w Chrzanowie, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego i zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką kardiologiczną w szczególności ukierunkowaną na pacjentów z przebytym udarem mózgu. Prowadzi także zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego UJ, a także kursy z zakresu medycyny ratunkowej, którą zajmuje się zawodowo przez 15 lat (posiada uprawnienia lekarza systemu ratownictwa). Aktualnie kończy trzecią specjalizację z balneologii i medycyny fizykalnej (rehabilitacji).

Główny obszar działań zawodowych w kardiologii to:
– profilaktyka pierwotna schorzeń kardiologicznych
– diagnostyka i ukierunkowanie leczenia zaburzeń rytmu serca
– wysiłek fizyczny w kardiologii zarówno dla uprawiających sport jak i dla pacjentów po przebytych schorzeniach sercowo-naczyniowych
– prowadzenie pacjentów z niewydolnością serca
– nadciśnienie tętnicze
– leczenie przeciwzakrzepowe
– konsultowanie i przygotowanie pacjentów do zabiegów operacyjnych z zakresu chorób wewnętrznych i kardiologii
– kontrola urządzeń wszczepialnych (rozruszniki serca, kardiowertery-defibrylatory).

Uczestnik licznych konferencji kardiologicznych, przede wszystkim poświęconych zaburzeniom rytmu, niewydolności serca, leczeniu przeciwzakrzepowemu. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w obu gremiach należy do sekcji zaburzeń rytmu oraz echokardiografii. Prywatnie miłośnik fotografii, kolejnictwa i turystyki górskiej.