DIETETYK KLINICZNY

Dietetyk kliniczny to dyplomowany dietetyk specjalizujący się w pracy w placówkach opieki zdrowotnej. Podstawową rolą dietetyka klinicznego jest opracowywanie programów żywieniowych mających na celu poprawę lub utrzymanie zdrowia pacjentów. Dietetyk kliniczny często znajduje się w centrum interakcji pomiędzy lekarzem, pacjentem i personelem placówki, w której sprawowana jest opieka. Dietetycy kliniczni zapewniają kontakt z pacjentem, doradztwo i edukację, aby zapewnić zaspokojenie potrzeb pacjentów.

Praca dietetyka klinicznego polega na:

  • Ocenie potrzeb żywieniowych i zdrowotnych pacjentów 
  • Doradzaniu pacjentom w kwestiach żywieniowych i zdrowych nawyków żywieniowych Opracowaniu planu posiłków i odżywiania, biorąc pod uwagę preferencje pacjentów 
  • Promowaniu zdrowego stylu życia, rozmawiając z pacjentami na temat diety, odżywiania i związku między dobrym nawykami żywieniowymi i zapobieganie chorobom 

Chociaż wszyscy wiedzą, że niektóre produkty spożywcze są  dobre, a inne nie, wiele osób nie wie, co może wydawać się dobre dla jednej osoby, może być nieodpowiednie dla innej. Istnieje wiele powodów, w tym wiek, waga, płeć, genetyka, środowisko i inne. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować swoją dietę, jest wizyta u dietetyka. Odwiedź nas już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci odnieść sukces na Twojej drodze do zdrowia.

Dzięki indywidualnemu podejściu do porad żywieniowych mogą pomóc pacjentom w radzeniu sobie z chorobami, radzeniu sobie z alergiami pokarmowymi, zrozumieniu przyrostu masy ciała, poprawie ich wizerunku oraz poszerzeniu wiedzy na temat odżywiania jako całości i jego wpływu na nasz organizm.

Jedną z najlepszych części pracy z dietetykiem jest jego osobiste podejście, ponieważ ważne jest, aby zgłębić temat i zacząć zastanawiać się nad swoim związkiem z jedzeniem. O czym myślisz, kiedy jesz? Jak się czujesz? Jakie wyzwania stoją przed Tobą i jak możesz je pokonać?

Zadawanie tych pytań pozwala również zrozumieć, w jaki sposób odżywianie wpływa na poziom stresu, zdolność snu, energię do ćwiczeń, układ odpornościowy, zdrowie psychiczne i metabolizm. Dzięki temu utrzymasz motywację na swojej drodze do odżywiania.

Cena konsultacji:190zł - pierwsza wizyta120zł - kolejna wizyta150zł - przygotowanie jadłospisu tygodniowego

200zł wizyta domowa

Nasi specjaliści: